1. Co to jest Aqua Fitness?

Aqua fitness jest to bezpieczna forma aktywności ruchowej w wodzie mająca na celu m.in. poprawę zdrowia, samopoczucia, podniesienie poziomu sprawności fizycznej oraz spowolnienie procesów inwolucyjnych  (procesów starzenia się) człowieka.

Aqua fitness może być alternatywnym treningiem dla osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w zajęciach na twardym podłożu. W wodzie stawy są odciążone, dzięki czemu jest to doskonały trening dla osób po przebytych urazach, cierpiących na bóle kręgosłupa, osób z nadwagą, starszych oraz dla kobiet w ciąży. Aqua fitness stanowi efektywną formę rehabilitacji. Jest niezwykle skutecznym i bezpiecznym sposobem walki z nadwagą, pomaga wzmocnić odporność organizmu na choroby, a także zmniejszyć cellulit.

Aqua fitness to przyjemna praca z własnym ciałem i nad własnym ciałem.

2. Do kogo adresowane są zajęcia Aqua Fitness?

Aqua fitness jest dla każdego. Jeśli nie posiadamy medycznych przeciwwskazań wykluczających z tego rodzaju aktywności, można niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej w każdym momencie przystąpić do zajęć. 

Aqua fitness jest doskonałą formą ruchu m.in. dla:
osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą uczestniczyć w zajęciach na lądzie, sportowców i osób które chcą uzupełnić trening na lądzie, osób z nadwagą (poprzez możliwość schowania się w wodzie uczestnictwo w zajęciach daje poczucie komfortu oraz intymności), osób po przebytych urazach jako forma rehabilitacji, osób starszych, osób cierpiących na osteoporozę, osób które mają problemy z kręgosłupem, stawami gdyż ze względu na szczególne właściwości wody możemy ćwiczyć bez obciążania biernego aparatu ruchu, osób zestresowanych, ponieważ pod wpływem wysiłku wydzielają się endorfiny tzw. hormony szczęścia, kobiet w ciąży, ćwiczenia w wodzie pomogą m.in. utrzymać formę w trakcie ciąży, ułatwić sam poród oraz szybciej powrócić do formy po porodzie, osób które chcą zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie, osób szukających ciekawej formy aktywności ruchowej.

3. Jakie są korzyści z uczestnictwa w zajęciach Aqua Fitness?

Dzięki uczestnictwu w zajęciach aqua fitness możesz liczyć na:

  • wysmuklenie sylwetki,
  • wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego,
  • wzmocnienie mięśni,
  • poprawę wytrzymałości, gibkości i koordynacji ruchowej,
  • zwiększenie świadomości ciała,
  • poprawę wyglądu ciała (poprzez  ujędrnienie),
  • poprawę nastroju,
  • oswojenie się z wodą.

Warto podkreślić, że tylko poprzez regularne uczestnictwo w zajęciach można na co dzień cieszyć się wypracowanymi efektami, a tym samym lepszym zdrowiem, samopoczuciem i sprawnością fizyczną. Dlatego tak ważna jest systematyczność.

4. Ilu lekcji potrzebuję aby nauczyć się pływać?

Trudno jest jednoznacznie, bez rozmowy i pierwszej lekcji pływania odpowiedzieć na to pytanie. Tempo nauki pływania jest uzależniona od wielu czynników m.in. od motywacji własnej, indywidualnego potencjału motorycznego, systematyczności w zajęciach, a także od wcześniejszych doświadczeń z wodą.

Nauka pływania jest procesem, który w zależności od tego jakie są oczekiwania ucznia może się wydłużyć lub skrócić.

5. Dla kogo prowadzimy lekcje pływania?

Lekcje pływania prowadzimy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny, dobieramy tak ćwiczenia, by nauczać skutecznie, jednocześnie pamiętając o komforcie psychicznym naszych „uczniów”. Zależy nam na tym, aby stopniowo oswajać uczestników naszych zajęć ze środowiskiem wodnym, przełamywać ich lęki i bariery.

Chcemy, aby ostatecznie mogli czerpać radość i satysfakcję z pływania, a wizyta na basenie nie wiązała się ze strachem i niechęcią, lecz była miłym i zdrowym spędzaniem wolnego czasu. Do grona naszych uczniów należą również osoby które doskonalą swoje umiejętności pływackie.


  • © 2009-2024 Aqua fitness, aqua aerobik, nauka pływania - FitMag Warszawa